مزایای استفاده از ورق فولادی با روکش روی

مزایای استفاده از ورق های فولادی پوشش داده شده با روی یا همان ورق گالوانیزه

مزیت های استفاده از ورق فولادی با روکش روی

ابتدا باید بیان کنیم که ورق های فولادی و فلزی روکش شده یا پوشش داده شده با روی همان ورق های گالوانیزه هستند که به صورت عام از همین ورق گالونیزه فولادی استفاده میشود.

اگر در بازار ورق یا پلیت های فلزی و فولادی هستید یا به نوعی جهت کار خود نیاز به استفاده از ورق های فولادی داشته اید، ممکن است در مورد ورق فلزی با روکش روی شنیده باشید و ندانستن اینکه ورق فولادی با روکش روی همان ورق گالوانیزه است ممکن است تعجب کرده باشید که چیست و مشتاق مزایای استفاده از اینگونه پلیت های فولادی شده باشید.

پوشش دهی روی فرآیندی است که طی این فرایند یک لایه محافظ به سطوح فولادی یا آهنی اضافه می کنند که به محافظت از آنها در برابر خوردگی، خراش، زنگ زدگی و سایر آسیب ها کمک می کند. در این مطلب، نگاهی دقیق تر به مزایای استفده از ورق فلزی با روکش روی و اینکه چرا ورق گالوانیزه مناسبی برای نیازهای شما است، خواهیم داشت.

ورق فلزی با روکش روی چیست؟

ورق فلزی یا پلیت فولادی با روکش روی به سادگی فولاد یا آهن است که با روکشی از عنصر روی برای محافظت از خوردگی و زنگ زدگی استفاده می شود. این ورق های فولادی اغلب در کاربردهای ساختمانی و صنعتی که دوام و طول عمر از عوامل مهم در انتخاب نوع ورق های فولادی استفاده شده هستند استفاده می شود. پوشش روی به عنوان یک مانع بین سطح فولاد/آهن و رطوبت و آب عمل می کند و از اکسیداسیون و زنگ زدگی فولاد و فلز جلوگیری می کند و در عین حال این روکش ظاهری زیبا و جذابی به این ورق های فولادی می بخشد. این امر روکشی کردن فولاد آن را برای استفاده در فضای باز یا در هر محیطی با احتمال آسیب آب و رطوبت وجود دارد ایده آل و مناسب میکند و همچین بخاطر دوام و طول عمر بیشتری که به آن میبخشد از لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه عمل می کند.

فواید استفاده ورق یا پلیت های فولادی با روکش روی

مزایای متعددی برای استفاده از ورق فولادی با روکش روی نسبت به سایر ورق های فلزی وجود دارد. در ابتدا و مهم ترین عامل، به دلیل پوشش محافظی که دارد، در برابر خوردگی بسیار مقاوم است. این به این معنی است که می تواند حتی در محیط های خشن در فضای باز  و محیط های مرطوب و حتی مکان هایی که در معرض ارتباط مستقیم با آب قرار میگیرد بدون خراب شدن سریع مقاومت کند و استحکام قابل اطمینان و طولانی مدتی داشته باشد، و آن را به یک انتخاب عالی برای پروژه های سقف یا دیوارپوش ساختمان تبدیل می کند. همچنین دارای روکش جذابی است که به پروژه ها کمک می کند بدون نیاز به کار و هزینه اضافی پس از نصب این ورق های گالوانیزه، ظاهری زیبا از نظر ظاهری داشته باشند. در نهایت، ورق فلزی با روکش روی آنقدر بادوام است که در طول زمان در معرض ساییدگی و پارگی مدت زمان خیلی طولانی تری نسبت به بسیاری از مواد دیگر دوام می‌آورد –  و در یک جمله در دراز مدت در هزینه شما صرفه‌جویی می‌کند!

 

نتیجه گیری:

اگر به دنبال فلزی بادوام هستید که به راحتی دچار خوردگی نشود، ورق فولادی با روکش روی ممکن است گزینه مناسبی برای پروژه و سازه مد نظر شما باشد. پوشش محافظ نه تنها به محافظت در برابر آسیب‌های ناشی از رطوبت مانند زنگ‌زدگی و اکسیداسیون کمک می‌کند، بلکه روکش جذاب آن نیز می‌تواند به زیباتر شدن ظاهر هر پروژه ساختمانی و سازه ای که در ساخت آن از این ورقه ها استفاده میکنیم بدون نیاز به نگهداری اضافی یا پس از نصب کمک کند. با ترکیب همه این مزایا، شکی وجود ندارد که چرا بسیاری از مردم زمانی که به چیزی قوی و در عین حال شیک نیاز دارند، ورق فولادی با روکش روی یا همان ورق گالوانیزه را انتخاب می کنند!