معرفی شرکت های تولید کننده ورق فولادی در ایران

معرفی شرکت های تولید کننده ورق های فولادی در ایران

معرفی شرکت های تولید کننده ورق های فولادی در ایران


شرکت های تولید کننده ورق های فولادی در ایران

ورق های فولادی از ملزومات صنعت های مختلف می باشند که در ابعاد و ضخامت های گوناگونی تولید و به بازار مصرف عرضه می شود. از مهمترین عواملی که در تعیین قیمت ورق های فولادی نقش بسزایی دارد روش تولید و کارخانه تولید کنند آن می باشد. در کشور ما کارخانه هایی وجود دارند که انواع ورق فولادی در آن ها تولید می شود که محصولاتشان از کیفیت بالایی نیز برخوردار می باشد. قصد داریم در این مقاله شرکت های تولید کننده  ورق های فولادی در داخل کشور را بررسی کنیم لطفا تا پایان با ما همراه باشید.

مجتمع  فولاد مبارکه اصفهان

مجتمع فولاد مبارکه اصفهان تولید کننده ورق های فولادی گالوانیزه سرد و گرم و رنگی آجدار
مجتمع فولاد مبارکه اصفهان تولید کننده ورق های فولادی گالوانیزه سرد و گرم و رنگی آجدار

از بزرگترین و بهترین شرکت های داخلی تولید کننده ورق شرکت فولاد مبارکه اصفهان می باشد مجتمع فولاد مبارکه در سال 1372 مورد بهره برداری قرار گرفت البته عملیات اجرایی این شرکت در سال 1362 آغاز شد و همزمان با جنگ تحمیلی ایران و عراق زیر حملات هوایی عراق توسط صنعتگران ادامه یافت. در این شرکت محصولات فولادی مختلفی از جمله ورق سیاه، ورق آجدار، ورق گالوانیزه، ورق قلع اندود، ورق رنگی و غیره تولید و به بازار عرضه می شود از شرکت های زیر مجموعه مجتمع فولاد مبارکه اصفهان می توان به شرکت های فولاد هرمزگان، سنگان خراسان، ورق خودرو چهارمحال بختیاری و فولاد سبا اشاره کرد.

ورق سیاه مبارکه اصفهان

محصول اولیه برای تولید انواع ورق سرد، ورق سیاه می باشد. از اصلی ترین تولید کننده های ورق سیاه مجتمع فولاد مبارکه اصفهان می باشد که ورق سیاه تولیدی در این مجتمع  به صورت کلاف و در ضخامت های 16 تا 18.5 میلیمتر می باشد ورق سیاه تولیدی در این مجتمع به علت کیفیت و مرغوبیتی که دارد از لحاظ قیمتی نسبت به سایر شرکت ها و کارخانجات بالاتر می باشد. شما همراهان مجموعه بازرگانی پلیت استیل یک میتوانید لیست قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه را در صفحه قیمت ورق سیاه مشاهده فرمایید.

ورق آجدار مبارکه اصفهان

یکی از محصولات فولادی که در مجتمع فولاد مبارکه اصفهان تولید می شود ورق آجدار می باشد. که ضخامت تولیدی این ورق بین 2 تا 6 میلی متر و عرض تولیدی آن بین 1000 تا 1500 میلی متر می باشد که در صنعت های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. قیمت ورق آجدار فولاد مبارکه را می توانید در سایت پلیت استیل یک صفحه مربوط به قیمت ورق آجدار ملاحظه فرمایید.

ورق رنگی مبارکه اصفهان

مجتمع فولاد مبارکه اصفهان در زمینه تولید ورق های رنگی جزء برترین ها می باشد. که سالانه حدود 100 هزار تن ورق رنگی ظرفیت تولید مجتمع فولاد مبارکه اصفهان می باشد.  ورق رنگی تولید شده در این مجموعه با ضخامت 25/0 تا 5/1 میلی متر و عرض آن بین 750 تا 1500 میلی متر می باشد. هم چنین وزن کلاف آن ها بین 3 تا 12 تن می باشد.

ورق گالوانیزه مبارکه اصفهان

روش تولید این ورق در مجتمع فولاد مبارکه اصفهان به صورت غوطه وری پیوسته می باشد. که ضخامت ورق گالوانیزه تولیدی در این مجموعه بین 25/0 تا 2 میلی متر و عرض آن بین 750 تا 1510 میلی متر می باشد این ورق ها به صورت کلاف می باشد که هر کدام بین 3 تا 12 تن وزن دارند ظرفیت تولید ورق گالوانیزه در مجتمع فولاد مبارکه سالیانه حدود 200هزار تن می باشد.

ورق قلع اندود مبارکه اصفهان

ورق قلع اندود تولیدی در این مجموعه همانند سایر محصولات فولادی این مجموعه از کیفیت بالایی برخوردار می باشد. ضخامت ورق های قلع اندود این مجموعه بین 18/0 تا 4/0 میلی متر و عرض آن ها بین 600 تا 1000 میلی متر می باشد. این نوع ورق ها هم به صورت کلاف و هم بصورت دسته ای در بازار موجود می باشند. که وزن هر کلاف بین 2 تا 16 تن و وزن هر بسته بین 1 تا 2 تن متغیر می باشد.

مجتمع فولاد گیلان

مجتمع فولادی گیلان تولید کننده ورق های فولادی گرم و سرد و گالوانیزه گیلان
مجتمع فولادی گیلان تولید کننده ورق های فولادی گرم و سرد و گالوانیزه گیلان

این مجموعه از سال 1382 به منظور تامین نیاز داخل کشور شروع به فعالیت کرده است. محصولات تولیدی این مجموعه هم بصورت نوردی سرد و هم بصورت نوردی گرم می باشد. که ظرفیت تولیدی نورد گرم آن سالیانه 5/2 میلیون تن و نورد سرد آن سالیانه 500هزار تن می باشد.

ورق گرم گیلان

ضخامت ورق گرم تولیدی در این مجموعه بین 2 تا 17 میلی متر و در عرض های 600 تا 1420 میلی متر می باشد. هم چنین وزن هر کلاف ورق گرم مجتمع فولاد گیلان تقریبا 20 کیلوگرم می باشد. ظرفیت تولیدی ورق گرم در این مجموعه سالانه 1 میلیون 600 هزار تن می باشد.

ورق سرد گیلان

مجتمع فولاد گیلان در زمینه تولید ورق سرد در کشور جزء برترین ها قرار دارد. ضخامت ورق سرد تولیدی در این مجموعه بین 17/0 تا 5 میلی متر می باشد. همچنین عرض ورق سرد تولیدی این مجموعه بین 600 تا 1650 میلی متر می باشد. وزن هر کلاف ورق سرد در بیشترین حالت 30 کیلوگرم می باشد.

ورق گالوانیزه گیلان

ضخامت تولیدی ورق گالوانیزه در این مجموعه بین 2/0 تا 2 میلی متر و عرض آن بین 714 تا 1250 می باشد. سالانه 180 هزار تن ظرفیت تولید ورق گالوانیزه در این مجموعه می باشد.

فولاد اکسین اهواز

سال تاسیس این شرکت مربوط به 1384 می باشد که یکی از بروز ترین خطوط تولید ورق های فولادی را دارا می باشد. از تجهیزات مهم نوردی این کارخانه می توان به قابلیت نورد عرضی اشاره کرد. فولاد اکسین اهواز جزء بروز ترین تولید کنندگان ورق های آلیاژی در کشور می باشد.

ورق A283 اکسین: ضخامت های این ورق بین 8 تا 150 میلی متر و عرض آن بین 1100 تا 4500 میلی متر می باشد. ورق A283 در دسته بندی گرید C  قرار دارد. نحوه عرضه این محصول به صورت شیت و در طول های 2500 تا 24000 میلی متر می باشد.

فولاد اکسین اهواز تولید کننده ورق های آلیاژی، ورق های A516، ورق A283
فولاد اکسین اهواز تولید کننده ورق های آلیاژی، ورق های A516، ورق A283

ورق A516 اکسین

گرید تولیدی ورق A516 در این مجموعه 70 می باشد ضخامت این ورق بین 8 تا 120 میلی متر و عرض آن بین 1100 تا 4500 میلی متر می باشد. نحوه عرضه این ورق بصورت شیت و در طول های 2500 تا 24000 میلی متر می باشد.

مجتمع فولاد کاویان

این مجموعه با بیش از 30 سال سابقه از بزرگ ترین واحد های تولید ورق فولادی در داخل کشور میباشد تخصص این مجموعه بیشتر در زمینه نورد و تولید ورق سیاه می باشد.

ورق سیاه کاویان

تولیدات ورق سیاه این مجموعه دارای ضخامت 8 تا 20 میلی متر و عرض 1250 تا 1500 میلی متر می باشد. همچنین ظرفیت تولید ورق سیاه در این مجموعه سالیانه تقریبا 840 هزار تن می باشد.