چطور ورق های فولادی را جلا دهیم

جلا دادن ورق یا پلیت های فولادی

نحوه جلا دادن و تمیز کردن ورق های فولادی

ورق فولادی ضد زنگ یک فلز جذاب و بادوام است که به طور گسترده در ساخت و ساز، تولید و تقریبا در تمامی حوزه های صنعتی استفاده می شود. در حالی که فولاد ضد زنگ دارای یک روکش محافظ ضد خوردگی و زنگ زدگی در طولانی مدت است، اما می تواند به مرور زمان رنگ این ورق های فولادی ضد زنگ کدر شود و اون جلا و ظاهر اولیه خود را از دست دهد. صیقل دادن ورق فولادی ضد زنگ می تواند به بازگرداندن درخشش و درخشندگی آن کمک کند. در اینجا آمده است که چگونه می توانید آن را مانند یک حرفه ای انجام دهید!

آماده سازی لوازم مورد نیاز جهت جلا دادن ورق فولادی 

قبل از اینکه شروع به تمیزکاری و جلا دادن ورق فولادی ضد زنگ خود کنید، مطمئن شوید که لوازم مناسب را در دسترس دارید.

موارد و لوازم مورد نیاز جلا دادن ورق فولادی :

پارچه های تمیز کننده، پارچه های پنبه ای، صابون یا مواد شوینده ملایم، پشم فولادی درجه 0000 یا 0000X (بسته به وضعیت ورق فلز)، پاک کننده / پولیش موم مایع، پولیش موم آئروسل و روغن معدنی.

 

ابتدا ورق فولادی را تمیز کنید
اولین قدم برای جلا دادن ورق فولادی ضد زنگ، تمیز کردن کامل آن است. با پاک کردن سطح با آب گرم و یک شوینده ملایم یا صابون شروع کنید تا هرگونه کثیفی، گرد و غبار یا زباله هایی که ممکن است روی سطح ورق فولادی جمع شده باشد پاک کنید. هنگامی که ورق فلزی را شسته و تمیز کردید، از یک پارچه نخی نرم جهت خشک کردن کامل آن استفاده نمایید.

 

نقاط زنگ زده و لکه شده را کاملا تمیز و پاک کنید
اگر لکه های زنگ زدگی روی سطح ورق فولادی ضد زنگ شما وجود دارد، باید قبل از شروع پولیش و جلا دادن ورق آن ها را پاک کنید. برای نقاط زنگ زدگی جزئی، بسته به شدت لکه، از پشم فولادی درجه 0000 یا 0000X استفاده کنید. نقاط زنگ را به آرامی مالش دهید تا زمانی که کاملا زنگار از بین برود، و سپس از یک پارچه نخی تمیز و همچنین پشم فولادی برای پاک کردن باقی مانده زنگ روی ورق فولادی استفاده کنید. اگر نقاط زنگ زدگی عمیقی وجود دارد که تنها با پشم فولادی از بین نمی‌روند، به جای آن از پولیش موم آئروسل برای پاک کردن آن‌ها استفاده کنید. مقداری از لاک را روی یک پارچه تمیز اسپری کنید و سپس آن را روی نقاط زنگ زدگی بمالید تا زمانی که از بین بروند.

 

ورق فولادی را جلا دهید

اکنون که سطح ورق فولادی ضد زنگ شما عاری از کثیفی و الودگی ، گرد و غبار و همچنین لکه های زنگ زدگی است (در صورت وجود)، می توانید جلا دادن و تمیز کاری ورق فولادی را شروع کنید! بسته به نوع محصولی که برای استفاده انتخاب می‌کنید، پاک‌کننده/براق‌کننده موم مایع یا پولیش موم آئروسل (یا هر دو) را بردارید و با استفاده از یک پارچه یا برس نرم روی سطح ورق فولادی بمالید. موم اضافی را با یک پارچه نخی تمیز دیگر بمالید تا زمانی که در تمام قسمت های سطح ورق فولادی ضد زنگ خود براقیت یکنواخت داشته باشید! در نهایت – در صورت تمایل – مقداری روغن معدنی برای درخشش و درخشندگی بیشتر روی سطح ورق فولادی اضافه کنید و روی تمام سطح مالش دهید !

 

نتیجه:
با مقداری گریس آرنج (و شاید حتی مقداری روغن معدنی)، شما نیز می توانید هنگام جلا دادن ورق فولادی ضد زنگ خود که رنگ آن کدر شده است به نتایج حرفه ای برسید! قبل از شروع کار مطمئن شوید که همه لوازم مورد نیاز را دارید تا همه چیز به خوبی پیش برود. این شامل پارچه های تمیز کننده، پارچه های پنبه ای، صابون / مواد شوینده ملایم، پشم فولادی درجه 0000 و 0000X، پاک کننده / پولیش موم مایع، پولیش موم آئروسل و روغن معدنی است. قبل از استفاده از پاک کننده / پولیش واکس مایع یا موم آئروسل، ابتدا تمام خاک / گرد و غبار را پاک کنید و نقاط زنگ زدگی را در صورت وجود پاک و از بین ببرید. سپس ورق فولادی را از هرگونه باقی مانده زنگ و گرد و کثافت صاف کنید تا در کل سطح یکنواخت شود.